Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Kangur Matematyczny 2017

 

        W roku 2017  konkurs przeprowadzony został w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Zgłaszanie uczestników do konkursu „Kangur Matematyczny” tak jak każdego roku odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną.  Szkoła zgłaszała  uczestników za pomocą swojego konta. Do sprawdzania swoich umiejętności przystąpiło 11 uczniów  z klas: II a, II b i III a.

Dużym sukcesem jest próba własnych sił w takim sprawdzianie umiejętności i wiadomości, a każdego roku szkolnego wśród naszych uczniów zwiększa się liczba uczestników przekraczających próg 50 punktowy. Dlatego dziś gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok.

Zgodnie z wymogami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny” imiona i nazwiska uczestników podaje się bez polskich znaków diakrytycznych.

Wyniki dla kategorii:

Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

ANTONIEWICZ FILIP

45,00

GALAS OLIWIA

37,50

MAZUR ADRIAN

36,25

KOCYK SZYMON

33,75

MRÓZ JOWITA

30,00

OŻAROWSKI KUBA

21,25

 

Wyniki dla kategorii:

Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

BANASZEK FILIP

95,00

GROTNIK JAKUB

75,00

OŻAROWSKA OLIWIA

57,50

LATKA KAMIL

52,50

MIECHOWICZ KAMIL

42,50

 

Szkolny koordynator  konkursu

Dorota  Wowczuk  

 

 

Protokół obrad komisji konkursowej

V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

„Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”

 

Cele konkursu

  • Zapoznanie z twórczością i wizerunkiem Adama Mickiewicza
  • Pobudzanie inicjatywy i inwencji twórczej dzieci
  • Promowanie talentów plastycznych
  • Integracja społeczności uczniowskiej z różnych regionów Polski

 

Rozstrzygnięcie konkursu

Na konkurs „Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza” wpłynęło łącznie 549  prac ze szkół podstawowych i przedszkoli z całej Polski. Komisja konkursowa obradując  w składzie:

  • pani  Elżbieta Krzywicka – artysta plastyk z MDK w Chełmie
  • pani  Bernadeta Garbacz – nauczyciel ZSP Nr 3 w Chełmie

                    wyłoniła 34 laureatów i przyznała  55  wyróżnień.

 

Laureaci

L.p.

Nazwisko i imię laureata

Klasa

Nazwa szkoły

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Jabłoński Bartłomiej

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Marta Michalczuk

2.

Kaszczuk Karolina

V

SOSW Dorohusk

Jolanta Giedz

3.

Piasecki Łukasz

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Bernadeta Garbacz

4.

Łysiak  Aleksandra

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Barbara Arabas

5.

Popek Patryk

I

ZSO Nr 1 z OI Chełm

Agnieszka Paszko

6.

Sobańska Iga

6 lat

RDK „Zalesie” Rzeszów

Agnieszka Łubkowska

7.

Ciepiela Magdalena

7 lat

RDK „Zalesie” Rzeszów

Agnieszka Łubkowska

8.

Machała Cyprian

7 lat

RDK „Zalesie” Rzeszów

Agnieszka Łubkowska

9.

Pokorska Dominika

I

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Nella Kozłowska

10.

Sułek Tomasz

I

ZSO Nr 1 z OI Chełm

Ewa Kobelska

11.

Jenda Kinga

II

SP nr 11 Chełm

Joanna Bartosik

12.

Bartkowicz Martyna

II

ZSO Nr 1 z OI Chełm

Beata Legieć

13.

Fijoł Natalia

II

SP nr 11 Chełm

Joanna Bartosik

14.

Chomik Maja

II

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Anna Kowalska

15.

Kucharska Nikola

II

SP nr 11 Chełm

Joanna Bartosik

16.

Jóźwiak Nina

II

SP Nr 2 Pelplin

Katarzyna Bembenek

17.

Szyszkowska Malwina

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Dorota Wowczuk

18.

Okońska Aleksandra

III

SP nr 11 Chełm

Ewa Lipska

19.

Oziomek Wojciech

III

SP nr 11 Chełm

Ewa Lipska

20.

Kuryś Julia

III

SP nr 11 Chełm

Ewa Lipska

21.

Grotnik Jakub

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Dorota Wowczuk

22.

Cymborska Julia

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Dorota Wowczuk

23.

Łopuszyńska Aleksandra

III

ZSO nr 8 Chełm

Jolanta Rozwód

24.

Puzio Dominika

V

SP nr 4 Kołobrzeg

Lilianna Michalska

25.

Szumilas Tomasz

11 lat

RDK „Słocina” Rzeszów

Agnieszka Łubkowska

26.

Książek Jędrzej

V

SP nr 51 Łódź

Agnieszka Wasiak

27.

Krawczyk Iga

VI

SP nr 11 Chełm

Elżbieta Szewczak

28.

Wałek Krzysztof

IV

SP  Książnice

Bernadeta Borzęcka

29.

Karst Lidia

5 lat

RDK „Zalesie” Rzeszów

Agnieszka Łubkowska

30.

Klejna Karolina

6 lat

PM 13 z OI Chełm

Barbara Krzysztoń, Magdalena Kendzierawska

31.

Warchulski Dawid

6 lat

PM nr 8 Krasnystaw

Beata Sędłak, Sylwia Lasota

32.

Wierzbicka Wiktoria

7 lat

SP nr  2  Lwówek Śląski

Jolanta Janz – Witkowski

Małgorzata Zubel

33.

Kwiatoń Anna

6 lat

PM nr 2 Chełm

Anna Mojsym Bochen

34.

Petrynik Basia

6 lat

Pm nr 5 Krasnystaw

Justyna Szałachwij

 

Wyróżnieni

L.p.

Nazwisko i imię laureata

Klasa

Nazwa szkoły

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Demska Weronika

10 lat

SOSW  Nr 1 Nowy Targ

Izabela Chronowska-Benedyk

2.

Rot Zuzanna

9 lat

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Marta Michalczuk

3.

Zachwieja Katarzyna

9 lat

SOSW  Nr 1 Nowy Targ

Izabela Chronowska-Benedyk

4.

Ujma Weronika

10 lat

SP nr 46 Częstochowa

Beata Szczygłowska

5.

Kuriata Hubert

7 lat

Kliczkowy 19/4 Wiele

Katarzyna Preuss

6.

Twaróg Jakub

14 lat

SOSW  Nr 1 Nowy Targ

Elżbieta Gach

7.

Kogut Marcin

I

ZSO NR 1 z OI Chełm

Ewa Kobelska

8.

Koba Kacper

I

ZSO NR 1 z OI Chełm

Ewa Kobelska

9.

Daniluk Antonina

I

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Nella Kozłowska

10.

Nowak Oliwia

I

ZSO NR 1 z OI Chełm

Ewa Kobelska

11.

Polak Wiktor

I

ZSO NR 1 z OI Chełm

Anna Kieller

12.

Bizacki Nikodem

I

SP nr 3 Tychy

Gabriela Zemczak

13.

Pietrucha Emilia

II

SP Kamień

Anna Kozyrska

14.

Szychulec Mikołaj

II

SP nr 4  z OI Chełm

Anna Jabłońska

15.

Mróz Jowita

II

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Anna Kowalska

16.

Orłowska Milena

II

ZSO NR 1 z OI Chełm

Beata Legieć

17.

Grzywny Mateusz

II

SP Kamień

Anna Kozyrska

18.

Banach Julia

III

ZSO nr 8 Chełm

Jolanta Rozwód

19.

Wójcik Aleksandra

III

SP Kamień

Barbara Szczygieł

20.

Jegorow Julia

III

SP nr 11 Chełm

Agnieszka Przebierowska

21.

Czelej Maciej

III

ZSO nr 8 Chełm

Jolanta Rozwód

22.

Złotnik Amelia

III

SP nr 11 Chełm

Grażyna Wiśniewska

23.

Kołwa Aleksander

III

RDK „Słocina” Rzeszów

Agnieszka Łubkowska

24.

Filipczuk Zuzanna

III

ZSP Nr 3 z OI Chełm

Dorota Wowczuk

25.

Dzwonik Justyna

V

SP Kamień

Renata Górka

26.

Niebrzydowska  Maja

V

SP nr 11 Chełm

Elżbieta Szewczak

27.

Romaszko Julia

VI

ZSO nr 8 Chełm

Ewa Słomczyńska

28.

Majdan Wiktoria

V

SP nr  4 Chełm

Dorota Barlińska

29.

Rajtar Dawid

IV

Publiczna SP Honiatycze

Agnieszka Pryl

30.

Nieradko Natalia

V

NSP nr 2 Chełm

Łukasz Serej

31.

Dziadura Krystian

6 lat

Publiczna SP Spie

Aneta Olejarz

32.

Piasecki Miłosz

6 lat

PM nr 5 w Chełmie

Emilia Góralczyk

33.

Kozioł Zuzanna

6 lat

P nr 5 Krasnystaw

Justyna Szałachwij

34.

Burnos Michalina

6 lat

PM nr 2  Chełm

Renata Wacewicz

35.

Waręcki Michał

6 lat

P nr 8 Krasnystaw

Beata Sędłak, Sylwia Lasota

36.

Honiawko Hubert

6 lat

SP nr 2 Lwówek Śląski

Jolanta Janz-Witkowski, Małgorzata Zubel

37.

Gąsiorowski Kacper

III

SP Kamień

Barbara Demczuk Popielnicka

38

Mazurek Krzysztof

I

ZSO NR 1 z OI Chełm

Anna Kieller

39

Nowosad Julia

PM

PM nr 10 Chełm

Renata Dufek

40.

Wolanciuk Barbara

PM

PM nr 10 Chełm

Renata Dufek

41.

Wójcik Paulina

PM

PM nr 3 Chełm

Barbara Kowalewska

42.

Milena Furmańczuk

7 lat

PM Nr 13 Chełm

Grzegorz Kabała

43.

Lubaś Monika

PM

PM nr 10 Chełm

Beata Skibicka

44.

Lubaś Sylwia

PM

PM nr 10 Chełm

Beata Skibicka

45.

Piech Kinga

PM

PM nr 5 Chełm

Emilia Góralczyk

46.

Bieryt Jacek

9 lat

SOSW  Nr 1 Nowy Targ

Elżbieta Gach

47.

TomaskoWeronika

9 lat

SOSW  Nr 1 Nowy Targ

Elżbieta Gach

48.

Wnuk Wiktoria

PM

PM nr 13 Chełm

Ludwika Hetmańczuk

49.

Rogalski Sebastian

PM

PM NR 13 Chełm

Iwona Prus

50.

Kiciński Przemysław

6 lat

PM NR 13 Chełm

Aleksandra Klajnert

51.

Grzegorczyk Mateusz

IV

SOSW Dorohusk

Jolanta Giedz

52.

Strama Piotr

14 LAT

SOSW  Nr 1 Nowy Targ

Elżbieta Gach

53.

Banaszek Weronika

II

SOSW Dorohusk

Marta Bednarek

54.

Cyprian Pietrzyszyn

I

ZSO NR 1 z OI Chełm

Agnieszka Paszko, Ewa Kobelska

55.

Łaskarzewska Katarzyna

II

SOSW Dorohusk

Marta Bednarek

 

 

 

Elżbieta  Krzywicka     – artysta plastyk z MDK w Chełmie

Bernadeta Garbacz– nauczyciel ZSP Nr 3 w Chełmie

 

Chełm, dnia 29marca 2017r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału

w  V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

,,Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”

 

 

REGULAMIN

 

I. Cele konkursu

  • Doskonalenie wiedzy uczniów na temat twórczości i wizerunku wielkiego Polaka  pana Adama Mickiewicza,
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowaną literaturą i plastyką,
  • Umożliwienie prezentacji dziecięcej twórczości plastycznej szerszemu kręgowi odbiorców.

II. Warunki uczestnictwa

  • Uczestnikami mogą być przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych,  a ich  prace będą oceniane w trzech  grupach wiekowych:

1)    przedszkolaki

2)    klasy I – III,

3)    klasy IV – VI,

4)   dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W każdej grupie wiekowej komisja przyzna  dziesięć nagród.

  • Tematyka prac:

Ilustracje do wybranej bajki Adama

Mickiewicza-przedszkolaki i klasy I-III

Portret Adama Mickiewicza-klasy IV- VI.

  • Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice- malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane - w formacie A4 dla dzieci z przedszkola , a w formacie A3 dla uczniów.

Nie będą oceniane prace wyklejane: ziarnami, szkłem, watą, zapałkami, plasteliną, bibułą, prace przestrzenne i zbiorowego autorstwa, prace zwinięte w rulon lub zniszczone.

Każdy uczeń może wykonać tylko jedną pracę. Poszczególne placówki mogą przesłać maksymalnie do 30 prac.  Zestaw prac powinien zawierać zbiorową, wydrukowaną listę ich autorów.

  • Przyjmujemy wyłącznie prace zawierające  wydrukowane informacje: imię i nazwisko autora, wiek,  klasę,  adres i numer telefonu szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego   praca została wykonana  (załącznik).

Przy opisie prac uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego prosimy zaznaczyć charakter niepełnosprawności.

  • Koszt przesyłki i jej doręczenia pokrywa nadawca.
  • Prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji Organizatorów. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywanie nadesłanych prac konkursowych w ramach działalności Organizatora.
  • Prace przestrzenne i zbiorowego autorstwa oraz prace zwinięte w rulon lub zniszczone nie będą brane pod uwagę.

III. Termin i miejsce konkursu

  • Prace prosimy nadsyłać do dnia 28 marca 2017r.na poniższy adres z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY „Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”


Zespół Szkolno- PrzedszkolnyNr 3

ul. Rejowiecka 76

22-100 Chełm,

IV. Ogłoszenie wyników.

Jury wybierze z każdej kategorii prace najlepiej odzwierciedlające temat. Ich autorzy otrzymają dyplomy i nagrody.

  • O wynikach konkursu laureaci i wyróżnieni zostaną poinformowani elektronicznie do 30 marca 2017 roku.
  • Rozdanie nagród połączone z wystawą prac będzie miało miejsce 3 kwietnia 2017 roku o godzinie 10.00  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie ul. Rejowiecka 76.
  • Gościem specjalnym, który uświetni uroczystość swoją obecnością będzie Pani Anna Onichimowska –  autorka ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, licznych słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych.
    Jej utwory wydawane są również po francusku, słoweńsku, litewsku, koreańsku, niemiecku, szwedzku, włosku i chińsku.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !