Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

"Soki piję, więc długo żyję"

 

Za nami kolejna przygoda z sokami. W ostatni piątek 18 listopada uczniowie świetlicy już trzeci raz mieli okazję delektować się sokami z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Teraz więcej osób przyniosło marchewkę, zdając sobie sprawę, że odrobina  karotenu poprawia nie tylko koloryt soku, ale dodaje niezwykłego smaku.

 

Pojawiły się nowe oryginalne i nieznane przez wielu owoce: kaki i granat.

 

Wielu uczniów postanowiło wesprzeć swoją pomocą panią Monikę Orłowską przy obieraniu warzyw i owoców. Mamy nadzieję, że kolejnym razem większa grupa dzieci zechce obierać produkty do soków.

 

Akcję przygotowały Panie: Agnieszka Bukalska i Monika Orłowska.

oprac. eMo

 

 

"Tańcowała igła z nitką"

„Tańcowała igła z nitką” – to akcja uczenia dzieci podstawowych ściegów i umiejętności posługiwania się igłą.

W czwartek 17 listopada w sali nr 3 grupka chętnych uczniów wzięła udział w pierwszym spotkaniu z igłą i nitką. Uczestnicy uczyli się obrębiać materiał. Okazało się to niezbyt łatwe zadanie. Było trochę złości, niecierpliwości, czasami tupania nogą, czy rzucania materiałem na stół. Nauka jednak czyni mistrza i po pewnym czasie operowanie igłą szło coraz lepiej, nawet złośliwa nitka zbyt często się nie plątała.

Pomysłodawcami są Panie: Agnieszka Bukalska i Monika Orłowska.

 oprac. eMo

 

Duszek Bieluszek pomoże i na czytanie wpłynie może ...

Każdy czytać może  i każdy powinien to czynić. Aby nie pogubić się w stronicach książek, warto mieć zakładki. Chętni uczniowie świetlicy 3 listopada wycinali w kartonie postacie duszków – zakładek do książek, które następnie dekorowali według uznania.

Liczymy na to, że taka pomoc przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa. Dzieci wycinały zakładki pod opieką pań: Agnieszki Bukalskiej i Moniki Orłowskiej.

 oprac. eMo

 

Niełatwa sztuka wyplatania bransoletek z muliny 

4 listopada przed uczniami świetlicy pojawiło się wyzwanie. Jak okiełznać kolorowe, plątające się nitki muliny? Jak sprawić, żeby  nici zaczęły ze sobą współpracować i tworzyć pasek? Wszyscy chętni mogli spróbować „powalczyć” z muliną.

Te zajęcia praktyczne na pewno ćwiczyły precyzję, staranność, a przede wszystkim ogromną cierpliwość. Przeplatanie nitek wymagało dużej uwagi, koncentracji i czasu. Wielu uczniów otrzymało nagrodę za swoją pracę, ponieważ po pewnym czasie bransoletki zaczęły nabierać kształtu.

Zajęcia przygotowały Panie: Agnieszka Bukalska i Monika Orłowska

 oprac. eMo

 

 

Pomponiasta zabawa

27 października w świetlicy był istny raj dla pomponów. Jednobarwne, kolorowe, małe, duże, włochate i zwyczajne, z oczkami i bez – to pompony, których twórcami były chętne osoby. Dla wielu uczniów robienie pompona było nowym doświadczeniem, ale niektórym tak się spodobało, ze robili kolejne. Przy nawijaniu wełny było wiele śmiechu, zabawy, żartów. A i uczniowie wykazywali się coraz bardziej kreatywnością, bowiem nie powstały dwa takie same pompony. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że dzieła uczniów zdobią nie tylko ich pokoje, ale wiszą na przykład w samochodach ich rodziców.

Akcję zorganizowały Panie: Agnieszka Bukalska i Monika Orłowska, a pomagały Panie: Dorota Augustyniak, Joanna Jamrozińska i Krystyna Oleksiejuk.

 oprac. eMo

 

„Czy możliwa jest przyjaźń między jeżykiem i wiewiórką?”

Pod takim tematem odbyły się w  świetlicy zajęcia plastyczne przygotowane przez panią Martę Łuszczyńską. Uczniowie wycinali z kolorowego papieru odrysowane z szablonu wizerunki jesiennych zwierzątek – jeżyka i wiewiórki.  Następnie dekorowali według własnego uznania wycięte zwierzęta, dorysowując oczka, pazurki, czy kreśląc jakieś charakterystyczne elementy wyglądu. 

Prace uczniów zawisły w gablotce obok świetlicy.

 oprac. eMo

 

„Czy robaczki lubią jabłuszka?”

Nasze najlepsze sezonowe owoce, czyli jabłka, stały się tematem przewodnim zajęć manualnych w świetlicy szkolnej. Uczniowie przygotowywali z prostych materiałów wyklejanki tematyczne. Papierowe talerzyki, trochę bibuły, papier kolorowy, odrobina kleju i praca była gotowa.

Do zawodów stanęły jonagoldy, ligole, championy, malinówki i papierówki. Ciekawe, który gatunek jabłka cieszył się największą popularnością wśród robaczków.

Zajęcia przygotowała pani Agnieszka Bukalska 19.09.2016 r.

 oprac. eMo

 

„Soki owocowo – warzywne są bardzo pożywne”

Za nami już drugie spotkanie z sokami. Tym razem uczniowie przynieśli nie tylko jabłka i gruszki. Pojawiły się banany, pomarańcze, cytryny i winogrona. Po raz pierwszy pojawiły się marchewki a także buraki. Dzieci bardzo chętnie piły soki z odrobiną warzyw. Dla niektórych było to nowe ciekawe doświadczenie.

Akcja odbyła się 21 października 2016 roku, a soki przygotowywała pani Agnieszka Bukalska przy pomocy pań Moniki Orłowskiej i Marty Łuszczyńskiej.

Kolejna akcja odbędzie się 18 listopada.

 oprac. eMo

 

„Kto pije soki, ten będzie mądry i wysoki”

16 września 2016 r. nauczyciele świetlicy rozpoczęli cykliczną akcję przygotowywania soków owocowych. W każdy trzeci piątek miesiąca uczniowie mają okazję wypić świeżo przygotowane soki z przyniesionych z domu owoców.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Mamy nadzieję, że kolejnym razem włączy się do niej jeszcze większa ilość dzieci.

Koordynatorkami akcji są Panie Agnieszka Bukalska i Monika Orłowska.

 oprac. eMo