Dzień  Edukacji  Narodowej

Górnicy, stoczniowcy mają swoje święto, zwane Dniem Górnika, czy Dniem Stoczniowca. Nauczyciele obchodzą Dzień Edukacji Narodowej.

Ponieważ w tym roku to święto wypadło w sobotę, w ZSP 3 w Chełmie uroczystość odbyła się 13.10.2017 r. (w piątek).

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorki (p. Nella Kozłowska, p. Monika Orłowska i p. Elżbieta Roczon) położyły nacisk na zabawę, rozrywkę i śmiech. Po części oficjalnej, w trakcie której dyrektor Pani Bożena Koniczuk wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi, rozpoczęła się część artystyczna. Oprócz piosenek w wykonaniu najmłodszych była scenka kabaretowa odegrana przez nauczycieli, nauka tańca współczesnego, konkurs pięknego rysowania kwiatków, czy prezentacja multimedialna skierowana do nauczycieli – emerytów.

Po minach i zachowaniu uczestników widać było, że bardzo dobrze się bawili.

Organizatorki składają wszystkim pracownikom oświaty samych sukcesów na polu zawodowym, uśmiechu na co dzień i satysfakcji z wykonywanej pracy.

eMO

Nasi uczniowie doskonale rozpoznają grzyby

W piątek, 6 października uczniowie klasy VI a uczestniczyli w bardzo ciekawym projekcie zorganizowanym przez Sanepid Chełm: „Poznaj grzyby, a unikniesz zatrucia”.

„Młodzi grzybiarze” poznali  gatunki grzybów jadalnych i trujących, znaczenie grzybów oraz niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą spożywanie grzybów trujących.

Każdy uczestnik mógł dotknąć  i porównać  naturalne grzyby  wyeksponowane w runie leśnym .

„Wspomnienia siatkówką malowane”

19 września uczniowie klasy VI a brali udział w spotkaniu  z reprezentantem Polski w siatkówce Marcinem Prusem.

Pan Marcin opowiadał młodzieży o  drodze do sukcesu i  przekonywał naszych młodych sportowców,  że wytrwałość , sumienność  i ciężka praca prowadzą do spełnienia  marzeń. Uczniowie obserwowali zajęcia sportowe prowadzone przez naszego mistrza świata.

Na zakończenie zostały rozdane autografy i zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Sprzątanie świata

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, jak co roku, wzięli udział w  ekologicznej akcji Sprzątanie Świata. Młodzież  sprzątała teren  wokół szkoły oraz  rejon ulicy Rejowieckiej.

Cała społeczność szkolna dba o czystość miasta i wdraża  zachowania ekologiczne.

Udział w Akcji Sprzątanie świata we wrześniu i Sprzątanie Chełma  w kwietniu należą już do tradycji szkoły.

UWAGA, UWAGA!!!

Trzy dzwonki oznajmiły,że zaczęła się akcja ewakuacyjna.

15 września (piątek) w szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Pod bacznym okiem strażaków wszystkie dzieci, młodzież i dorośli mieli w jak najkrótszym czasie opuścić budynek i zgromadzić się na boisku przed szkołą.

Dzięki sprawnej organizacji i opiece nauczycieli próbna akcja ewakuacyjna przebiegła bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że w szkole i w przedszkolu będą się odbywały tylko takie próbne ewakuacje.

Osobom biorącym udział w ewakuacji dziękujemy za szybkie i sprawne przeprowadzenie akcji.

Zaczynamy!!!

No i ruszyliśmy pełną parą. Wyjątkowo w tym roku rozpoczęliśmy nasze spotkanie ze szkołą 4 września.

Z tej okazji nie tylko wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor Alicji Grzywacz, ale obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczennic klasy V b, VI a i VII a przygotowanych przez polonistkę Panią Monikę Orłowską. Były wiersze o II wojnie światowej, teksty o współczesnej szkole i zabawne rady, jak „przetrwać” w szkole dziesięć miesięcy.

Ten rok jest wyjątkowy, bo po raz pierwszy uczniowie najstarszej klasy nie odeszli do gimnazjum, tylko zostali u nas i dlatego mamy klasy siódme.

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy.

Czwartek  19.10.17

1.    Zupa szczawiowa- 300ml