Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Dzień Patrona

Każdego roku w grudniu obchodzimy Dzień Patrona – Adama Mickiewicza. 22 grudnia 2017 roku wszystkie zespoły klasowe zorganizowały wigilie, a następnie o godzinie 11.00 udały się do sali gimnastycznej, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez Panie: Nellę Kozłowską, Monikę Orłowską i Elżbietę Roczon.

Zaproszeni goście – emeryci i rodzice, nauczyciele i uczniowie na początku wysłuchali kilku utworów – kolęd w wykonaniu chórku szkolnego pod kierownictwem Pani Joanny Jamrozińskiej. Następnie uczestnicy uroczystości mogli przenieść się w czasy Adama Mickiewicza i razem z wielkim poetą odbyć podróż po miejscach związanych z naszym patronem. Obejrzeliśmy występy świtezianek, razem z koźlątkiem nie daliśmy się oszukać wilkowi z bajki A. Mickiewicza. Słuchaliśmy także piosenek o naszym patronie w wykonaniu najmłodszych uczniów. Pod koniec uroczystości zobaczyliśmy taniec – polonez w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej oraz prezentację multimedialną (wyk. Agnieszka Bukalska) o zmarłych nauczycielach naszej szkoły. Dekorację wykonały Panie: Monika Trześniowska, Małgorzata Maksymiuk, Anna Kowalska.

Występ bardzo się wszystkim podobał, czego dowodem były wielkie brawa.

eMO

 

 

 

 Wycieczka do Sandomierza

i Nowej Dęby

    Dnia 04.12.2017r. odbyła się wycieczka do Sandomierza oraz fabryki bombek w Nowej Dębie.

W wycieczce wzięło udział 50 uczniów klas IVc, Va, Vb oraz kilku uczniów klas 1 – 3 SP. W Sandomierzu dzieci miały możliwość zobaczenia Wąwozu Królowej Jadwigi, kościoła św. Jakuba, „Ucha Igielnego”, bazyliki katedralnej z XIV w., ratusza, Bramy Opatowskiej, Zbrojowni Rycerskiej, elementów szlaku „Śladami Ojca Mateusza”. W Nowej Dębie  zwiedzili jedyn na świecie Muzeum Bombki oraz miały możliwość uczestniczenia w warsztatach samodzielnego ozdabiania bombki, którą potem zabrały ze sobą do domu. Ponadto każde dziecko otrzymało dużą, niebieską bombkę ze swoim imieniem. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła wizyta w Zbrojowni Rycerskiej.

M. Turowska

 

 

 

 

 

 Święto Niepodległości  

     13.11.2017r. o godz. 10.45 odbyła się akademia, a właściwie koncert piosenek patriotycznych  z okazji Dnia Niepodległości, który przygotowali i uczniowie klasy VII a pod kierunkiem  B. Palenki oraz  zespół wokalny kierowany przez J. Jamrozińską. Dekorację przygotowały:  M. Trześniowska i M. Maksymiuk.

B. Palenka

 

 

 

PAPUSZA - konkurs recytatorski

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zawodach, konkursach, olimpiadach.

30 października 2017 roku (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji  zapomnianej artystki pochodzenia romskiego – Papuszy.

Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice i wszystkie wróciły z nagrodami. Eliza Kamińska z kl. VII a (op. Beata Palenka) zdobyła I miejsce. Uczennice klasy V b – Zuzanna Basaj i Liwia Borowicz otrzymały wyróżnienia. Na szczególną uwagę zasługuje Amelia Kuczyńska z kl. V b, która po raz pierwszy była na takim konkursie i jej debiut okazał się wielkim sukcesem, bowiem zdobyła III miejsce. Uczennice klasy piątej były przygotowane przez Panią Monikę Orłowską.

Gratulujemy serdecznie dziewczynom i życzymy kolejnych zwycięstw. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się z następnych sukcesów naszych uczniów .

eMO

 

 

 

 

Czy potrafisz ratować życie?

        Przez cały październik odbywały się w naszej szkole zajęcia  pt. ”Czy potrafisz ratować życie?” Uczniowie uczyli się na manekinach Mini Anne w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Koordynatorem akcji jest p. Urszula Grzywna, nauczyciel wychowania  fizycznego i nauczyciel ratownik WOŚP oraz nauczyciele wychowania  fizycznego naszej szkoły

 U. G.

 

 

 Umiem pływać

W bieżącym roku klasa III a bierze udział w zajęciach nauki pływania realizowanych w Chełmskim Parku Wodnym w ramach Powszechnej Nauki Pływania ,,Umiem pływać”.

Zajęcia  zorganizowało TKKF przy współpracy Urzędu Miasta Chełm. Instruktorem jest p. Łukasz a opiekunem grupy p. Urszula Grzywna nauczyciel wychowania  fizycznego z naszej szkoły.

U. G. 

 

 

Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami

    24 października 2017 roku odbyło się uroczyste ślubowanie. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań zadawanych przez koleżanki z siódmej klasy.
    W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bożena Koniczuk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

   Nadszedł czas na serdeczne życzenia i wręczanie  pamiątkowych dyplomów oraz ozdobnych tarcz. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

Dorota Wowczuk

 

 

 

Dzień  Edukacji  Narodowej

Górnicy, stoczniowcy mają swoje święto, zwane Dniem Górnika, czy Dniem Stoczniowca. Nauczyciele obchodzą Dzień Edukacji Narodowej.

Ponieważ w tym roku to święto wypadło w sobotę, w ZSP 3 w Chełmie uroczystość odbyła się 13.10.2017 r. (w piątek).

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorki (p. Nella Kozłowska, p. Monika Orłowska i p. Elżbieta Roczon) położyły nacisk na zabawę, rozrywkę i śmiech. Po części oficjalnej, w trakcie której dyrektor Pani Bożena Koniczuk wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi, rozpoczęła się część artystyczna, w której udział wzięli uczniowie z klas: II a, III a, III b, V b, VI a, VII a. Oprócz piosenek w wykonaniu najmłodszych była scenka kabaretowa odegrana przez nauczycieli, nauka tańca współczesnego, konkurs pięknego rysowania kwiatków, czy prezentacja multimedialna skierowana do nauczycieli – emerytów.

Po minach i zachowaniu uczestników widać było, że bardzo dobrze się bawili.

Organizatorki składają wszystkim pracownikom oświaty samych sukcesów na polu zawodowym, uśmiechu na co dzień i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 eMO

 

 

 

    Wyjście do parku

 Złota polska jesień była wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona uczniów  z klasy I a  do wycieczki do Parku Miejskiego. Park  jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.

   Dzieci podziwiały paletę barw jesiennych i  próbowały określać kolory. Jesienne drzewa stały się jedyną w swoim rodzaju skarbnicą przyrody.  Rozpoznawanie  gatunków drzew,  ich owoców i liści było zabawą i okazją do nauki. Była też chwila na spotkanie z historią.

Dorota Wowczuk

 

 

 

     Nasi uczniowie doskonale rozpoznają grzyby

W piątek, 6 października uczniowie klasy VI a uczestniczyli w bardzo ciekawym projekcie zorganizowanym przez Sanepid Chełm: „Poznaj grzyby, a unikniesz zatrucia”.

„Młodzi grzybiarze” poznali  gatunki grzybów jadalnych i trujących, znaczenie grzybów oraz niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą spożywanie grzybów trujących.

Każdy uczestnik mógł dotknąć  i porównać  naturalne grzyby  wyeksponowane w runie leśnym .

  Dorota Augustyniak

 

 

„Wspomnienia siatkówką malowane”

    

19 września uczniowie klasy VI a brali udział w spotkaniu  z reprezentantem Polski w siatkówce Marcinem Prusem.

Pan Marcin opowiadał młodzieży o  drodze do sukcesu i  przekonywał naszych młodych sportowców,  że wytrwałość , sumienność  i ciężka praca prowadzą do spełnienia  marzeń. Uczniowie obserwowali zajęcia sportowe prowadzone przez naszego mistrza świata.

Na zakończenie zostały rozdane autografy i zrobione pamiątkowe zdjęcia.

 Dorota Augustyniak

 

 

 

Sprzątanie świata

    15 września uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, jak co roku, wzięli udział w  ekologicznej akcji Sprzątanie Świata. Młodzież  sprzątała teren  wokół szkoły oraz  rejon ulicy Rejowieckiej.

Cała społeczność szkolna dba o czystość miasta i wdraża  zachowania ekologiczne.

Udział w Akcji Sprzątanie świata we wrześniu i Sprzątanie Chełma  w kwietniu należą już do tradycji szkoły.

 Dorota Augustyniak

 

 

 

 

UWAGA, UWAGA!!!

Trzy dzwonki oznajmiły,że zaczęła się akcja ewakuacyjna.

        15 września (piątek) w szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Pod bacznym okiem strażaków wszystkie dzieci, młodzież i dorośli mieli w jak najkrótszym czasie opuścić budynek i zgromadzić się na boisku przed szkołą.

Dzięki sprawnej organizacji i opiece nauczycieli próbna akcja ewakuacyjna przebiegła bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że w szkole i w przedszkolu będą się odbywały tylko takie próbne ewakuacje.

Osobom biorącym udział w ewakuacji dziękujemy za szybkie i sprawne przeprowadzenie akcji.

eMO

 

 

 

 

Zaczynamy!!!

No i ruszyliśmy pełną parą. Wyjątkowo w tym roku rozpoczęliśmy nasze spotkanie ze szkołą 4 września.

Z tej okazji nie tylko wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor Alicji Grzywacz, ale obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczennic klasy V b, VI a i VII a przygotowanych przez polonistkę Panią Monikę Orłowską. Były wiersze o II wojnie światowej, teksty o współczesnej szkole i zabawne rady, jak „przetrwać” w szkole dziesięć miesięcy.

Ten rok jest wyjątkowy, bo po raz pierwszy uczniowie najstarszej klasy nie odeszli do gimnazjum, tylko zostali u nas i dlatego mamy klasy siódme.

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy.

eMO

 

 

 

 

Czwartek  19.10.17

1.    Zupa szczawiowa- 300ml

2.    Chleb- 50g

3.    Kotlet rybny - 90g

4.    Ziemniaki - 195g

5.    Surówka z warzywa mieszanych- 80g

6.    Kompot wieloowocowy- 150 ml

7.    Alergeny- 1, 3, 4, 7, 9

 

 

 

 

 

Piątek 20.10.17

1.Zupa ogórkowa -300ml

2.Chleb-50g

3.Pierogi ruskie ze śmietaną- 250g

4.mandarynka- 1szt

5.Kompot wieloowocowy- 150ml

6.Alergeny – 1, 7, 9