Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

 

SZKOLNA BŁYSKAWICA 

 

 

„Spotkanie z przyrodą”

    8 czerwca 2015 r. do klasy I c integracyjnej przybyli  zaproszeni specjalni goście. Byli to: pan Mirosław Sawicki i pan  Marian Rudnik z Polskiego Związku Łowieckiego.

Przygotowali dla naszych uczniów prezentację pt. „Spotkanie z przyrodą” , połączoną z pogadanką edukacyjną na temat zwierząt żyjących w naszych lasach.

    Po prezentacji odbył się konkurs polegający na rozpoznawaniu głosów zwierząt. Dzieci otrzymały drobne upominki, znaczki i ciekawe książeczki przyrodnicze. Spotkanie z ciekawymi gośćmi zakończyło się wspólnym  pamiątkowym  zdjęciem.

oprac. Barbara Arabas

 

Festynu „SERCE DLA DZIECKA

    28. 05.2015 r.  w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie  we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci „O uśmiech dziecka” zostały zorganizowane Artystyczne Prezentacje Osób Niepełnosprawnych w ramach Festynu „SERCE DLA DZIECKA”. Z naszej klasy integracyjnej I c zaprezentował się zespół wokalny w składzie: Zuzanna Rot, Bartłomiej Jabłoński  i Aleksandra Łysiak .  Zaśpiewali piosenkę „Majowy zapach kwiatów”. Uczestnicy prezentacji zostali nagrodzeni upominkami, a następnie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach na festynie.

oprac. Barbara Arabas

 

„Z bajką razem przez świat”

    Dnia 27 maja 2015 r. Zuzanna Rot i Aleksandra Łysiak uczennice klasy I c wzięły udział w II Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy „Z bajką razem przez świat” pod hasłem „Czerwony Kapturek”. Konkurs  zorganizowany został pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Razem” w Chełmie przez Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”.  Konkurs adresowany był do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i miał charakter turnieju wiedzy o bajce. 

Dziewczynki z klasy I c integracyjnej okazały się najmłodsze ze  startujących  drużyn  ale posiadające najgłębszą wiedzę na temat bajki  i  zajęły  I miejsce.

oprac. Barbara Arabas

 

 

 

Dzień Matki  - 26 maja 2015 r.

Z okazji Dnia  Matki  klasa I c przygotowała dla kochanych Mam i Tatusiów specjalną uroczystość , pełną wierszyków piosenek i życzeń płynących prosto z serc.  Po występach  każda mama i tatuś otrzymali własnoręcznie przygotowane przez dzieci drobne upominki i laurki.  Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

oprac. Barbara Arabas

 

 

TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

    O tym, jak ważną rolę matematyka pełni w życiu każdego człowieka wiedzą prawie wszyscy, jednak dużo dzieci deklaruje niechęć do niej jako przedmiotu nauczanego w szkole.

Aby zmienić to negatywne nastawienie z inicjatywy p. Marzeny Orłowskiej odbył się w szkole w dniach 11-15 maja TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ.

    Od poniedziałku uczniów i pracowników szkoły witały sentencje matematyczne rozwieszone na drzwiach wejściowych do sal lekcyjnych - „Matematyka jest melodią myśli”, „Matematyka jest miarą wszystkiego", „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”, „Matematyka jest alfabetem, przy pomocy którego Bóg opisał świat”. 

Na pierwszym piętrze można było nabyć pyszne ciastka po 25 do potęgi 0 lub 1 do potęgi 15 czy 7 do potęgi 0 plus 1 złotego. Mimo tego, że przeliczenie zaszyfrowanych cen nie było łatwe, klienci dopisali.

Uczniowie klas IV –VI rywalizowali między sobą w konkurencjach: „NAJCIEKAWSZY TANGRAM”,  „SKOJARZENIA MATEMATYCZNE” , „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”, do której dołączyła klasa III (organizator p. Marzena Orłowska)

oraz  „AS SUDOKU”, „RACH – MISTRZ” (organizator p. Agnieszka Bukalska).

Największym zainteresowaniem cieszyły się REBUSY, których rozwiązanie niejednemu uczniowi spędzało sen z powiek. W tej konkurencji najlepsze okazały się Wiktoria Zaborek

z kl. IV a i Emilia Fijałko z kl. V a.

Mistrzem tabliczki mnożenia został Bartosz Wancerz z kl. III a oraz Natalia Kędzia z kl. IV a, natomiast hasła matematyczne najlepiej skojarzyła Milena Bartoszewska z kl. VI a.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Dziękujemy rodzicom klasy VI A za przygotowanie pysznych słodkości i poskromienie apetytu naszych szkolnych łasuchów!!!

 zdjęcia w galerii

oprac. Marzena Orłowska

 

 

 

I Powiatowy Konkurs „Promenada Piosenki

 

17 kwietnia w Zespole  Szkolno – Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie  odbył się I Powiatowy Konkurs „Promenada Piosenki. W konkursie wzięło udział 8 solistów i trzy zespoły z klas I –VI, zarówno z Chełma, jak też i z okolicznych miejscowości. Jury, złożone w większości z profesjonalnych muzykologów przyznało następujące miejsca:

W kategorii „soliści” kl. I – III

I miejsce – Zuzanna Stachel  (ZS w Stawie)

II miejsce – Patrycja Bulska  (ZSO Nr 1 w Chełmie)

W kategorii „soliści” kl. IV – VI,

I miejsce – Dominika Grabik (Społeczna SP w Chełmie);

Klaudia Hawryluk (ZSO Nr 1 w Chełmie);

Weronika Wolska (ZSP Nr 3 w Chełmie)

II miejsce – Maja Langiewicz (Społeczna SP w Chełmie);

Aleksandra Grela (SP w Kamieniu)

III miejsce – Joanna Bis (SP Nr 4 w Chełmie)

W kategorii „zespoły” z kl. I - III

I miejsce – zespół Kropeczki (ZSP Nr 3 w Chełmie)

II miejsce – zespół wokalno – instrumentalny (SP Nr 4 w Chełmie)

W kategorii kl. IV- VI

I miejsce – zespół wokalny (ZSP Nr 3 w Chełmie)

Profesjonalne  nagłośnienie dodało pewności siebie uczestnikom Promenady. Wokaliści podkreślali, że dzięki temu stres związany z występem był dużo mniejszy.

Wszyscy wykonawcy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy, zasponsorowane przez  Hutę Szkła „Marta”, „Dar-Pol” – firmę budowlaną i koncern paliwowy „Shell” z Warszawy. Konkurs przygotowały  – Elżbieta Roczon, Joanna Jamrozińska i Nella Kozłowska.

oprac. Nella Kozłowska

 

 

 

2 kwietnia  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

       W środę 31 marca 2015 r. uczniowie klasy I c – integracyjnej z wychowawczynią Martą Michalczuk,

Barbarą Arabas oraz wspólnie z rodzicami uczestniczyli w „Niebieskim Marszu” zorganizowanym przez ZWiPPP

w Chełmie. Każdy uczestnik miał niebieski balonik oraz chustę - niebieski akcent w ubiorze, na znak akceptacji

i świadomości obecności  w społeczeństwie ludzi dotkniętych autyzmem.

       Trasa wiodąca od ul. Trubakowskiej zakończyła się na Placu Łuczkowskiego, gdzie zorganizowany był

festyn dla dzieci. Można było pojeździć na kucyku, poskakać na dmuchanym zamku, czy poczęstować się

domowymi wypiekami z „Rancza Budrysa”.

Nie zabrakło również wspólnych zabaw np. w namiocie sensorycznym lub z psami od dogoterapii.

opr.  B. Arabas

 

 

„Ludzie spod krzyża”

30 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia wielkopostna „Ludzie spod krzyża”, którą przygotowały p. K. Oleksiejuk oraz p. B. Garbacz. Stroną muzyczną zajęła się p. J. Jamrozińska. W rolę aktorów wcieliła się klasa V a.

Montaż słowno – muzyczny miał formę Drogi Krzyżowej. Uczniowie z klasy V a podjęli się trudnego zadania. Wyruszyli za Jezusem Jego krzyżowa droga, stali się wędrowcami na Golgotę. Podczas tej wędrówki uczyli się patrzeć „oczami wiary”. Zasłonięte oczy uczniów kl. V a miały pomóc zrozumieć współczesnym ludziom, co utrudnia im wpatrywanie się w Jezusa oraz pokazać, że tylko Jezus może odsłonić ich oczy i nauczyć patrzeć „oczami wiary”. Uczniowie podczas Drogi Krzyżowej starali się pomóc zobaczyć współczesnym, co w ich życiu jest opaską dla „oczu wiary” oraz jak z pomocą Matki Bożej uczyć wpatrywania się w Jezusa, by stać się dobrymi Jego uczniami.

Młodzii aktorzy kl. V a z wielkim zaangażowaniem i należytą pomocą uczestniczyli w akademii. Ze wzruszeniem i odpowiedzialnością odgrywali swoje role. Ich praca została nagrodzona gromkimi brawami i łzami wzruszenia widzów.

Na zakończenie uczennica kl. V a złożyła życzenia nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oraz uczniom, aby zbliżające się Święta Zmartwychwstania Chrystusa ogarnęły wszystkich szczególną radością i nowymi, szczęśliwymi przeżyciami, a przede wszystkim, by Wielkanoc umocniła wiarę, podniosła na duchu oraz napełniła serca nadzieją.

Opr.  Bernadeta Garbacz

 

Wesoło w „TRÓJCE”

 

    Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej Nr 3 przyjął formułę Dnia Otwartych Drzwi. Licznie przybyłych tego dnia Przedszkolaków i ich Rodziców powitała wicedyrektor ZSP Nr 3 pani Elwira Pieczykolan.

Impreza rozpoczęła się bajką pt.: „Jaś i Małgosia”.Było inaczej niż zwykle, bo tym razem to nauczyciele wcielili się w aktorów.

Swoją ofertę zaprezentowali również uczniowie. W ich wykonaniu zobaczyć można było: pokazy  sportowe, popisy taneczne, prezentacje wokalno – muzyczne.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły. Mali goście, podzieleni na grupy mogli obejrzeć sale lekcyjne, w których czekali nauczyciele z przygotowanymi zajęciami, mini konkursami, quizami, pokazami  tematycznymi. Swoje bajki przeczytała poetka Krystyna Wiśnicka.

Szczególną radość sprawiła dzieciom wizyta w sali sensorycznej i sali zabaw, w których mogły „poszaleć”.

Na pełnych wrażeń gości czekał słodki poczęstunek i niespodzianki.

 

    20 marca 2015 r. - szukamy wiosny

 

    Tego dnia klasa I c wybrała się na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Otrzymaliśmy zaproszenie od grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Chełmie, więc postanowiliśmy ich odwiedzić, a po drodze poszukać pierwszych zwiastunów wiosny. Trasa wycieczki wiodła przez Park Miejski . Gdy dotarliśmy na ulicę Kwiatową, czekały na nas najstarsze przedszkolaki , z którymi wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki. Zanieśliśmy im naręcze znalezionych gałązek wierzbowych pokrytych baziami. Miło spędzony czas zakończył się słodkim poczęstunkiem. Oczywiście zaprosiliśmy  przedszkolaków do naszej szkoły, mamy nadzieję, że nas wkrótce odwiedzą.

opr.  B. Arabas

 

 

Dzień Kobiet w klasie integracyjnej -   I c

 

    8 marca – dzień długo oczekiwany przez dziewczynki z klasy integracyjnej. Oczywiście chłopcy nie zapomnieli o swoich koleżankach. W dniu Święta Kobiet wręczyli każdej koleżance symbolicznego kwiatka i drobny upominek. Okazało się, że guma do skakania to był strzał w dziesiątkę. Na każdej przerwie zarówno dziewczynki jak i chłopcy  chętnie skakali i poznawali zasady gry w gumę. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców z trójki klasowej.

opr.  B. Arabas

 

"Bądź bezpieczny" - Spotkanie z Policjantem

 

    W odpowiedzi na zaproszenie Pani Beaty Palenki,  29 stycznia przybył do naszej szkoły przedstawiciel Komendy Miejska Policji w  Chełmie, który poprowadził pogadanki dla uczniów klas IVa i IVb.

Poruszona tematyka spotkania dotyczyła m.in.: bezpieczeństwa dzieci na ulicy, w szkole i w domu, przemocy, bezpiecznego korzystania z Internetu, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, używek (alkohol, papierosy, narkotyki) itp. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko jakie niebezpieczeństwa im grożą, ale także jakie mogą ponieść konsekwencje własnych niedozwolonych zachowań.

 Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem  a także podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Uczniowie zostali również uczuleni, by nie ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, a także odpowiadając na pytania prowadzącego. 

 opr.  KaJot

Brozi Magic Show

 

    27. 01. 2015 roku gościł w naszej szkole Zbigniew Brzozowski - czarodziej JOKER BROZI BRZOZOWSKI -  BROZI, który od 30 lat zajmuje się Iluzją, ogólną, kabaretową jak i mentalną. Był uczestnikiem  „Mam Talent” w telewizji TVN. Przygotował dla naszych uczniów specjalny, magiczny, przecudny pokaz, w czasie którego wyczarował kolorowe gołębie, pomnożył pieniądze w dłoniach pani dyrektor , wywołał autentyczną  szczerą radość dzieciaków i zapewnił wspaniałą zabawę. Dzieci z klasy integracyjnej nie mogły wyjść z  zachwytu i przez  kolejne lekcje opowiadały wrażenia z pokazu.

oprac. B. Arabas

 

Dzień Babci i Dziadka

    Dni  21 oraz 22 stycznia to ważne daty w kalendarzu  -  Święto Babci i Dziadka uroczyście obchodzone przez wszystkie dzieci. Uczniowie kasy integracyjnej przygotowali  część artystyczną, na którą zaprosili  swoje  babcie i dziadków. Oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek o kochanych babciach i dziadkach dzieci przygotowały niespodzianki w formie własnoręcznie wykonanych kwiatków i laurek. Nie obyło się oczywiście bez łez, wzruszeń i mocnych uścisków podczas składania życzeń i wręczania upominków. Po części artystycznej dzieci zaprosiły bliskich na słodki poczęstunek.

oprac. B. Arabas

 

Wyjście do ChDK-u

    21 stycznia 2015 roku uczniowie klasy integracyjnej wraz z uczniami klas I – III wybrali się do Chełmskiego Domu Kultury na przedstawienie pt:  „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Narodowy Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał  jedną z bajek, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie. Jej autorem jest Vaclav  Ćtvrtek, czeski pisarz, autor dobranocek i książek dla dzieci. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali dzieci na ekscytującą wycieczkę w głąb  niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. W historii jasno i czytelnie zawarte są, podbudowane głębokim morałem, nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. Na pewno wspaniały humor, często niemal surrealistyczny, barwne, nierzadko baśniowe, postacie (rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta) zaludniające to bajkowe uniwersum , a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

oprac. B. Arabas

 

 

 

 Integracyjne spotkanie z grupą sześciolatków

z Przedszkola nr 5 w Chełmie

    Dnia 19. 01. 2015 r. uczniowie klasy integracyjnej - I c, pełnili rolę gospodarzy i gościnie przyjęli grupę 6-latków z Przedszkola nr 5 w Chełmie. Przybyli goście mogli obejrzeć naszą szkołę, odwiedzić bibliotekę. Pierwszoklasiści pochwalili się  swoją klasą, pomocami naukowymi, pozwolili przedszkolakom pisać kredą po tablicy, pobawić się liczydłami. Wspólne zabawy, śpiewanie piosenek przełamały pierwsze lody i nieśmiałość. Czas razem spędzony pozostanie długo w pamięci.

oprac. B. Arabas

Do Betlejem nie jest tak daleko

    W piątkowe popołudnie 16 stycznia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Dyrektor szkoły Bożena Koniczuk, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wzięli czynny udział w przygotowaniu i przebiegu uroczystości, dokładając starań aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich seniorów goszczących w progach placówki.

    Piękną oprawę artystyczną popołudnia zapewnił zespół wokalno – instrumentalny „Kropeczki” z klas I-VI.   Pod kierunkiem  p. Elżbiety Roczon, Joanny Jamrozińskiej i Nelli Kozłowskiej dzieci zaprezentowały współczesną interpretację jasełek, pt.: „Do Betlejem nie jest tak daleko”.  Nikogo z zebranych nie trzeba było zachęcać do wspólnego śpiewania kolęd.

    Po występie artystycznym zebrani przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia, a następnie zasiedli do stołów i przy poczęstunku w rodzinnej atmosferze prowadzili długie rozmowy.

Taki nastrój panował już do końca spotkania.

    Dzień wcześniej, z tym samym programem dzeici wystąpiły przed Rodzicami.

opr.  KaJot

 

 

Świąteczny kiermasz

 

    20 grudnia 2014 roku w godzinach 12 -14 nasza szkoła wzięła udział w Chełmskim Kiermaszu Ozdób Świątecznych na Placu Łuczkowskiego. Przez dwa tygodnie uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele wykonywali ozdoby: bombki, szyszki, choinki itd. Mieszkańcy Chełma mieli okazję zobaczyć wiele aniołków, dzwonków, gwiazdek, stroików z żywej choinki. Część z tych ozdób udało się sprzedać i na pewno będą ciekawym świątecznym akcentem w wielu domach.

Ze sprzedaży szkoła pozyskała kwotę ponad 150 zł.

W kiermaszu wzięli udział opiekunowie SU – Monika Orłowska, Mariusz Kujawa oraz uczennica kl. VI b – Mariola Kierzek

oprac. emo

    Akcja „Podziel się posiłkiem”

   

    W grudniu uczniowie naszej szkoły i ich rodzice wzięli udział w akcji „Podziel się posiłkiem”. W ciągu dwóch tygodni w szkole i w przedszkolu zebrano łącznie: ubrania (40,24 kg), zabawki (9,29 kg), słodycze (3,77 kg), żywność (45,17 kg), buty (1,20 kg), chemia (0,17 kg), zeszyty (0,21 kg) - dary zostały przekazane do MOPR-u w Chełmie.

Akcję koordynowali:

w szkole – Monika Orłowska

w przedszkolu – Dorota Jarolik, Wioletta Kosmowska, Ewa Kalita

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji z CAŁEGO SERCA – DZIĘKUJEMY

oprac. emo

Góra grosza

 

    Jak co roku Samorząd Uczniowski włączył się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza”.

W grudniu przedstawiciele SU zbierali pieniądze w postaci groszówek.  Zebraliśmy w sumie 207,80 zł, które zostały przekazane na domy dziecka w Polsce.

oprac. emo

 

Tydzień savoir –vivre

    W ostatnim tygodniu listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły – dziewczęta i chłopcy z klasy sportowej V a wpadli na pomysł zorganizowania tygodnia z savoir – vivrem. W czasie kilku dni przedstawiciele zespołu klasowego wraz ze swoim wychowawcą – panią Moniką Orłowską zorganizowali quizy, konkursy i scenki dotyczące właściwych zachowań na co dzień. Przez kilka dni odwiedzano uczniów starszych i młodszych klas, sprawdzając ich wiedzę na temat bon tonu. Oprócz zabaw dodatkowym atutem akcji było „ozdobienie” całej szkoły plakatami związanymi z savoir – vivrem. Mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i w kolejnym roku spotkamy się z podobną imprezą.

oprac. emo

 

 WYCIECZKA  DO  KRASNEGOSTAWU

 

    23 października 2014 r.  pierwszoklasiści wraz z grupą integracyjną z przedszkola obejrzały w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury spektakl pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru im. Hansa Christiana Andersena z Lublina. Spektakl został wystawiony w ramach programu Teatr Polska.
Teatr Andersena przygotował swoją, nieco odmienną od oryginału wersję przygód Czerwonego Kapturka. Spektakl dla niegrzecznych dziewczynek i niesfornych chłopców, dla umęczonych rodziców oraz zamartwiających się dziadków i babć. Dla wszystkich tych, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna, a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu. Pełne absurdalnego humoru przedstawienie, które między kolejnymi gagami, bez natrętnego dydaktyzmu, przemyca całą listę rodzicielskich przykazań: od NIE rzucania papierków na podłogę, NIE bawienia się zapałkami, po „niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę”, czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM.

 

oprac. B. Arabas

 

    PASOWANIE NA UCZNIA

 

    21 października 2014 r. to najważniejszy dzień dla uczniów  klas I !

Do tej ważnej uroczystości uczniowie przygotowywali się od pierwszych dni nauki szkolnej. Uczyli się piosenek, wierszy oraz tańca. Poznawali szkolne życie oraz zasady zachowania się panujące w szkole. Bardzo pilnie uczyli się, ponieważ wiedzieli, że aby zostać przyjętym do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, że są tego godni.

Po części artystycznej przyszedł czas na główny punkt uroczystości, jakim było ślubowanie. Dumni i wzruszeni uczniowie, z pełną powagą powtarzali słowa przysięgi.

Pasowanie na ucznia było bardzo podniosłe . Pani dyrektor, Bożena Koniczuk, w obecności rodziców oraz zaproszonych gości, wielkim  ołówkiem dokonała uroczystego pasowania  wszystkich pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci odświętnie wystrojone w charakterystyczne birety otrzymały dyplomy pasowania na ucznia, świadczące o rozpoczęciu drogi edukacji w szkole.

Pierwszoklasistom życzymy cudownych dni przeżytych w szkole, wspaniałych przyjaciół oraz sukcesów w nauce.

oprac. B. Arabas i KaJot

  

 

WEHIKUŁ  CZASU

 

    Pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu” odbył się 16 października 2014 r. na boisku szkolnym. Pogoda była fantastyczna. Rycerze przenieśli nas w dawne czasy. Byli ubrani w  kostiumy dla wojowników. Jeden  ubrany był w zbroję, a drugi miał na sobie stary kostium, który chronił go przed atakami. Każdy z nich trzymał miecz i tarczę. Walczyli jak dawniej  rycerze. Pokazywali wszystkim bardzo wielki i ciężki miecz. Nikt z uczniów nie uniósł go. Mieli też dużo starych rzeczy, np. dyby.

                                                                                                                oprac. Sławek Biskupski

 

 

 

„MUSICIE WYMAGAĆ OD SIEBIE,

NAWET GDYBY INNI  OD WAS NIE  WYMAGALI” 

XIV DZIEŃ PAPIESKI

 

        Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Świętymi bądźcie" sugerował, iż każdy z nas może zostać "świętym", jeśli tego zapragnie i będzie godnie, uczciwie, zgodnie z Dekalogiem postępował. Zatem każdy z nas ma szansę na świętość.

        Uczniowie z klasy VI a z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do akademii, zgłębiali wiedzę i na temat życia i działalności naszego rodaka Jana Pawła II. Dokładnie przeanalizowali biografię Karola Wojtyły. Zwrócili szczególną uwagę na liczne pielgrzymki Papierza po całym śwecie.  Starali się również zrozumieć, iż w myśl nauki Jana Pawła II najważniejszy jest człowiek.        

        Uczniowie z wielką wrażliwością recytowali wiersze poświęcone Papieżowi, ze wzruszeniem wykonywali utwory muzyczne oraz przygotowali biografię Karola Wojtyły w wersji elektronicznej.        

           Na zakończenie uroczystości uczniowie - aktorzy wręczyli całej społeczności szkolnej "uśmiechnięte buzie" (wykonane własnoręcznie z papieru), zachęcające do obdarowywania się uśmiechem, grzeczności i dążenia do świętości.   

      Montaż słowno - muzyczny powstał pod „czujnym okiem” p. Krystyny Olesiejuk, p. Bernadety Garbacz  i p. Joanny Jamrozińskiej.

 

  oprac. B. Garbacz

 

 

DZIEŃ  NAUCZYCIELA

      

    „Obyś cudze dzieci uczył!” – tym staropolskim przysłowiem mam zaszczyt przywitać wszystkich przybyłych gości na skromnej, stosownej do czasów i budżetu szkoły, uroczystości poświęconej obchodom Dnia Nauczyciela – tak brzmiały pierwsze słowa uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez Panie: Annę Kaźmierczak i Monikę Orłowską.

Akademia odbyła się 14 października Anno Domini 2014 i po raz pierwszy wzięli w niej udział pracownicy, nauczyciele i dzieci obu połączonych placówek. Po życzeniach Pani Dyrektor Bożeny Koniczuk, głos zabrali: przedstawiciel Rady Rodziców Pan Dariusz Grabczuk oraz przewodniczący Związków Zawodowych Solidarność Pan Zdzisław Denysiuk. Następnie wyróżniono pracowników szkoły i przedszkola nagrodami.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna. Poprzez słowo i śpiew małe żaki i przedszkolaki wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom. Dzięki żartobliwym tekstom wierszy i piosenek mogliśmy spojrzeć na szkołę „z przymrużeniem oka”. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej placówki stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla wszystkich nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty. U wielu wywołał serdeczny uśmiech i łezkę wzruszenia.

Na zakończenie dzieciaki uhonorowały nauczycieli i pracowników szkoły swoimi nagrodami.

Warto wspomnieć, że wręczono między innymi:

„Order Oczu Dookoła Głowy, „Order Profesora Miodka”, „Order Pitagorasa”, „Order Fair Play”, „Order Czterolistnej Kończyny”, „Orderem Anielskiej Cierpliwości”, „Order Pasjonata Książki”, „Order Syzyfowej Pracy”, „Order Kleopatry”, „Order Smacznej Wazy”, „Orderem Złotej Rączki”, „Order Szczęśliwego i Wesołego Emeryta”

Mamy nadzieję, że radość towarzysząca tego dnia wszystkim będzie obecna na twarzach do końca roku.

 

  oprac. emo

 

 
 

 INTEGRACYJNE OGNISKO 

 

    Dnia 29 września 2014 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią panią Martą Michalczuk i rodzicami uczestniczyli w integracyjnym ognisku, zorganizowanym w Kumowej Dolinie. Celem klasowej imprezy było wspólne zapoznanie się, spędzenie czasu w miłej atmosferze, zintegrowanie uczniów i rodziców podczas wspólnej zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki edukacyjnej. Pan Mirosław Sawicki, Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej, oprowadził dzieci po terenie Związku Łowieckiego, barwnie opowiadając o zwyczajach zwierząt leśnych. Dzieci mogły obejrzeć różnego rodzaju paśniki, karmniki i domki lęgowe, poznać zasady dokarmiania zwierząt leśnych. Druga część imprezy to były gry i zabawy zespołowe, angażujące zarówno dzieci jak  i rodziców. Świetna zabawa zakończyła się zjedzeniem upieczonych na ogniu kiełbasek, które smakowały wyśmienicie.  Do domów wszyscy wrócili w znakomitych humorach. 

 oprac. B. Arabas

 

 

 

  

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


    Wakacje dobiegły końca, 1 września 2014 roku rozpoczął się kolejny rok szkolny. Stęsknieni uczniowie nareszcie mogli powrócić w mury swojej szkoły. Punktualnie o godzinie 9:00 dla uczniów klas IV-VI i o godz. 9:00 dla uczniów klas I-III rozbrzmiał pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Nie oznaczał on jednak jeszcze początku żadnej lekcji, ale dał sygnał do spotkania wszystkich uczniów. Był to szczególnie ważny dzień dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach naszej szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym Roku Szkolnym!!!

 

  oprac. KaJot